Powitanie Dyrektora

WITAMY W POZNAŃ BRITISH INTERNATIONAL SCHOOL

Dziękuję za odwiedzenie strony Poznań British International School (PBIS). Mam nadzieję,ze znajdziecie Państwo na niej niezbędne informacje.

Tak jak Państwu, jako rodzicom, tak i nam zależy na jak najlepszej edukacji dla Waszych dzieci.

Niezależnie, czy jesteście w Poznaniu na stałe, czy przeprowadzacie się tu,żeby mieszkać i pracować, edukacja Waszych dzieci jest jedną z najważniejszych decyzji, jaka podejmujecie.

Zachęcam do przejrzenia naszej strony i odwiedzenia naszej szkoły, aby zorientować się, jak Państwa rodzina może odnaleźć się w PBIS.

Mamy 21-letnie doświadczenie w prowadzeniu edukacji dla lokalnej i międzynarodowej społeczności.

Jesteśmy jedyną szkołą w Poznaniu oferującą pełen program brytyjski English National Curriculum od przedszkola do klas 8 szkoły podstawowej i jednocześnie pełen program polski według podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej dla uczniów z polskim obywatelstwem.

Naszych nauczycieli cechuje troska, pasja i zaangażowanie oraz holistyczne podejście do nauczania.

Inaczej niż w wielu szkołach, wielu członków naszej kadry pracuje u nas przez wiele lat, a część od początku istnienia szkoły.

W szkole panuje przyjazna rodzinna atmosfera.

Dbamy o naszych uczniów i staramy się indywidualnie podchodzić do każdego dziecka. Rozwijamy dzieci zgodnie z jego możliwościami i uzdolnieniami.

W PBIS nauczyciele znają uczniów nie tylko z nazwiska, ale znają ich charakter, możliwości i oczekiwania.

Uczniowie mogą dołączać do szkoły w ciągu roku szkolnego. Opracowujemy programy wsparcia dla uczniów z potrzebami w różnych obszarach edukacji.

Podczas okresu pandemii Covid, jedynie budynek szkoły był zamknięty. Nasi uczniowie mieli edukację zdalną na wysokim poziomie za pomocą platformy Google Classroom, a nasz zespół nauczycieli prowadził nauczanie z wykorzystaniem wyspecjalizowanej technologii komputerowej skracając dystans w edukacji na odległość.

Absolwenci Poznań British International School dostają się z powodzeniem do renomowanych szkół średnich i kończą najlepsze uczelnie w Polsce, Niemczech, UK, USA i innych krajach na całym świecie.

 

Danuta J. Kościńska-Michalczuk

Dyrektor Szkoły